O kancelarii

Adwokat Tomasz Kazubski

Adwokat Tomasz Kazubski - Rybnik, Wodzisław Śląski

 

 
 

Prawnik Rybnik, Adwokat Wodzisław Śląski

Prawo karne to klasyka praktyki adwokackiej. Każdy adwokat miał podstawy tej dziedziny na aplikacji. Trudno jednak obecnie znaleźć adwokata, który zajmuje się przede wszystkim prawem karnym. Moja kancelaria adwokacka jest właśnie jedną z tych specjalizujących się w tym, co szeroko wiąże się z prawem karnym.

Moja fascynacja prawem karnym wynika przede wszystkim z doświadczenia, że nawet, jeśli prokuratorowi wydaje się, że ma do czynienia z prostą i oczywistą sprawą, to czasem dobry adwokat naprawdę może wiele jeszcze zdziałać.

Czasami znajomi pytają mnie, jak to jest, że bronię przestępców. Ja im wtedy odpowiadam, że zdarza się przecież tyle pomyłek, często związanych z niedokładnym prowadzeniem spraw, że rola obrońcy sprawnie poruszającego się po kwestiach prawnych, staje się kluczowa, a jego pomoc w zakresie często nieoceniona. W wielu sprawach, dzięki profesjonalnej pomocy prawnej, udaje się choćby zmniejszyć wymiar kary, a uniewinnienia nie są znów taką rzadkością.

W sprawach karnych bardzo lubię kwestionować opinie biegłych każdego rodzaju. Z jednej strony stanowi to wyzwanie intelektualne najwyższej próby, jeśli chodzi o usługi prawne i pomoc prawną dla oskarżonych, a z drugiej jest to czynność, która jest niezwykle czasochłonna, wymagająca przenikliwości i staranności.

Jeśli nie bronię oskarżonych, to jako prawnik udzielam porad prawnych i wspieram osoby poszkodowane w dochodzeniu odpowiedniego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, co reguluje już nie prawo karne, a prawo cywilne.

Moja kancelaria w mieście Wodzisław Śląski oraz poprzez fili w Rybniku świadczy pomoc prawną osobom po obu stronach spraw karnych, zarówno podejrzanym i oskarżonym, jak i pokrzywdzonym oraz osobom poszkodowanym wskutek popełnienia przestępstwa .

Porady prawne, których udzielam zawsze są w możliwie najszerszym zakresie wyczerpujące, staranne i uwzględniające całokształt przedstawionych okoliczności - do wszystkich klientów, zarówno osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych, podchodzę w sposób indywidualny i ze zrozumieniem sprawy, z którą się do mnie, jako adwokata, zwracają. Oferuję usługi prawne na najwyższym poziomie, ponieważ sprawy każdego klienta traktuję priorytetowo.

Swoją praktykę jako adwokat prowadzę w mieście Wodzisław Śląski oraz przez filię w Rybniku. Zapraszamy do kontaktu!